TÜM ZAMANLARIN EN İYİ GİTARİSTLERİ İLE TANIŞMIŞ MIYDINIZ?

Dünyaca ünlü müzik dergisi Rolling Stone efsaneleşmiş gitaristleri tekrar hatırlattı ve JimiHendrix’i tüm zamanların en iyi gitaristi seçti. Gelin bu efsaneleri bizde tekrar hatırlayalım…

1-JİMİ HENDRİX

Kendine özgü gitar çalışı ve kişiliği ile birçok müzisyene ikon olmuş tam bir efsane. Ölümünün üzerinden 37 yıl geçmesine rağmen unutulmayan Hendrix müziğin tanrısı, gitarın Eintein’ı olarak anıldı.

 

 

 

 

 

 

 

2- B.B. KING

Riley B. KING veya B.B. KING ABD’li blues gitaristi ve bestecisi. KING lakabını taşımayı başaran üç büyük blues gitaristinden biridir. Daha sonralarda ‘’Blues Boy KING’’(Blues’un genç kralı) olmuş ve son olarak bunu B.B.KING olarak kısaltmıştır.

 

 

 

 

 

3- Joe Satriani

Joe ‘Satch’ Satriani …  ABD’li enstrümantelrock gitaristi ve dünyanın en büyük elektro gitarvirtiözlerinden birisi.

 

 

 

 

 

 

 

4- Carlos AugustoAlves Santana

Meksikalı gitarist ve söz yazarı.  Aldığı 10 Grammy ve 3 Latin Grammy ödülüyle tam bir efsane.

 

 

 

 

 

 

5-Eric Clapton (Slowhand)

6 dalda Grammy sahibi Kanada asıllı İngiliz Blues gitaristi, şarkıcı ve besteci.

 

 

 

 

 

6-John Petrucci

Dream Theater grubunun gitaristi. Aksak ritim ve Poli ritim çalması en büyük ve belirgin özelliğidir. Solaları genellikle çok hızlıdır.

 

 

 

 

 

 

 

Efsanelerin hepsinin bir ortak özelliği var. Gitara adanmış hayatlar ve sonu gelmeyen bir çalışma.Hayallerinizi ertelemeyin ve gitar çalmayı gerçekten istiyorsanız deneme derslerimize katılın.Gitar Kursu İzmir ve Gitar Dersi İzmir aramalarınızın en doğru karşılığı olan Art’n More Sanat merkezimiz gitar müzği konusunda alabileceğiniz en doğru eğitimi veriyor.

ART’ MORE SANAT MERKEZİ