Nasıl İyi Bir Gitarist Olunur?

Gitarist Adaylarına Faydalı Olacak Öneriler

Doğru gitar tutuşunu ve bilek pozisyonunu sağlayın.
Gitarda ilerleyebilmenin ilk adımı tutuş aşamalarını sağlıklı gerçekleştirebilmekten geçmektedir. Eğer ki rastgele, doğru olmayan bir teknik benimserseniz, üzgünüz ki ilerleyen dönemlerde büyük problemler sizi bekliyor olacaktır. Hem hız hem de çalım konusunda büyük zorluklarla karşılamamak adına mutlaka doğru bir çalım stilini benimsemeniz oldukça önemli, merak etmeyin gitar kursu İzmir eğitmenlerimizin tavsiyelerine uyarak hızlıca ilerleyiş sağlayabilirsiniz!

Temel nota bilgisi edinin.
Nota bilmek her enstrümanda olduğu gibi gitarda da önümüzü açacak çok önemli bir faktör. Özellikle sol anahtarı üzerine çeşitli varyasyonlar şekilde yazılmış notaları seri okuyabilmek ve bunları doğru bir biçimde gitara aktarabilmek, usta bir gitarist olma yolunda önünüzü açacak ilk adımlardan biri olacaktır.

Parça odaklı değil, etüt odaklı çalışmalar yapın.
İlla ki herkes belli bir çalışma sonunda birkaç parça çalıp motive olmak ister, bu doğal bir süreçtir. Ancak parça çalacağım derken teknikleri ve gerekli diğer pratikleri bir köşeye atarsanız, yalnızca kısıtlı bir repertuvarla yetinmek zorunda kalırsınız, bu yüzden önce etütlerinizi çalışın ve ardından çalıştığınız etütlerle bağlantılı olabilecek birkaç parçayı gözden gezdirin. Böylece hem gitar dersi İzmir alanında gerilememiş hem de isteklerinizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Gitarınıza vakit ayırın.
Ne kadar çok çalışıp, gitar için ter dökerseniz o kadar çabuk öğrenme basamaklarını aşmaya başlarsınız. Bu yüzden hele ki temel seviye de bolca gitar çalışmaya özen gösterin, inanın bundan birkaç ay sonra bu ekstra çalışmaların boşa olmadığını gözlerinizle görecek ve gitar kursu İzmir’de geldiğiniz noktaları şaşkınlıkla izleyeceksiniz!

Klasik,elektro ya da bas hiç fark etmez ! Hem hesaplı hem de profesyonel eğitimin adresi gitar kursu İzmir’de.