Gitaristin İlk Yardım Çantası

Gitar çalmak için çeşitli malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır.
Bir gitaristin gitarından maksimum verim alabilmesi için her daim elinin altında bulunması gereken malzemeler vardır. Gitar çalan bir kişinin ihtiyaç duyacağı bütün malzemeleri hem tanımak hem de yanınızda bulundurmanız gereken malzemeleri toplu bir şekilde detaylandırarak anlatmaya çalışalım.

Enstrüman kablosu şayet gitarınızı çalmak istediğiniz yerde bağlantı kurmanız gerekiyorsa bunu kullanmanız gerekir.
Bunun için yanınızda bulunması gereken malzemeler arasında başta sayılacak ürünlerdendir. Bunun yanında ara kablosu gibi pedal için kullanmanız gereken ekstra kabloya ihtiyacınız olacaktır.

Ayrıca pil ve adaptörü ise manyetik gitara sahip olmanız durumunda ihtiyaç duyacağınız bir malzeme olarak düşünmeniz gerekir.
Yanınızda bir pil de bulundurmanız gerekir tabi ki pilinizin bitmesine önlem olarak yanınızda yedek pilin de bulunması kurtarıcınız olacaktır. Gitara yeni başlayanların ise uygulamalarını yapmalarına kolaylık sağlayan metronoma ihtiyaç duymaları gayet doğaldır. Bunun yanında basit ama etkili olan pena her gitaristin çantasında olması gereken malzemedir.

Akort cihazı ise herhangi bir ortam ısısının değişmesi durumunda bulunulan mekâna göre akort ayarı yaparak seslerin daha düzgün çıkmasını sağlayan malzeme olduğundan kesinlikle ihtiyaç duyulacaktır.

Bunun gibi gitar çalan kişilerin yanlarında bulunmaları gereken çeşitli malzemeler bulunmalıdır. Bu tür malzemeler gitarınızın yardımcı destek malzemeleri gibi gözükse de onlar olmadan etkili bir gitar çalma eylemi gerçekleşemeyeceğinden oldukça önemlidir.

,