Gitara Başlamak için 8 Neden

Bir kızı/erkeği etkilemek

Karşı cinsten birini etkileme düşüncesiyle bir gitar alınır, hemen şarkı çalmak adına özellikle karşı cinsin sevebileceği şarkılara çalışmaya başlanılır.
kıztavla

Arkadaş çevresindekilerin müzik aleti çalması ve çoğunluk psikolojisi

Çevredeki yakın arkadaşlar piyano, bateri, gitar çalmaya başlar. Sizin onlardan neyiniz eksik ki! Ayrıca sohbetin dışında da kalmamak için gitara başlanılır.

gitarabaşlayangencler

“Sosyal görünümlü Aile” baskısı

Diğer ailelerin çocukları gitar kurslarına, yüzme kurslarına yollarken evladını siz yollamazsanız olmaz, çocuk isteksizse bile zorla gitar kursuna yollanır, böylelikle sosyallik gösterge olarak tavan yapar.

gitarerken

“Yetenek”

Gitar çalmaya yatkındır kişi, özellikle gitarlı parçaları çok sever, gitaristleri takip eder, yeteneğini doğru şekilde yönlendirip gitara başlanılır.

yenek

Desperado

Önce Desperado izlenilir, hemen olacakmış gibi orada çalan şarkıyı çalma düşüncesi kafada belirir, filmin de verdiği gazla gitar çalmaya başlanılır, ama o şarkı çalınmadan çoktaan gitardan vazgeçilir, pianist izlenip piyanoya başlama kararı alınır.

desperadogitar2

Birisinden gitar hediye almak

Marketlerde bile satılmaya başlanmasıyla ne alsak ne alsak diye düşünürken, “aaa gitar çalmayı istiyodu bizimki” diye düşünülür, sonra hemen gidip “ay öyle çok pahalı bişey olmasın, zaten yeni başlıycak” düşüncesiyle marketteki kampanyadaki gitar alınır.

hediyegitar

Çok sevdiğin bir şarkıyı çalma isteği

Takarsın kulaklığı, dinlemeye başlarsın şarkıyı sonra viyuuuuu diye solosu girer birden, bu solo sende gitar çalma isteği uyandırır, hemen google’dan gitar fiyatlarını araştırmaya başlarsın, önce klasik gitar mı yoksa elektro gitar mı derken gitarın etkileyici dünyasına dalıverirsin.

çalargibiyap

Guitar Hero

Playstation kafede Guitar Hero oynandıktan sonra bazen arkadaşların gazıyla “olm sen çalıyosun lan” bazen de “ben bunun gerçeğini de çalarım zaten expert’te oynuyorum” kafasıyla hemen bir gitar arayışına girilir.

gitarhero