Gitar Kursu İzmir Hatay 3 Dakikada Şarkı Çalmayı Öğrenin

Artık güzel bir şekilde gitar çalmanın vakti gelmedi mi ? Hem de çok kısa bir süre içerisinde onlarca şarkıyı eğlenerek öğrenmenin. Gitar çalmak istiyorum ancak ” yeteneğim var mı, yapabilir miyim bilmiyorum ” soruları artık tarihe karışıyor. Gitar kursu İzmir Hatay olarak hazırladığımız bugünkü yazımızda sizlere gitar dersi işleyişi hakkında genel bilgiler vereceğiz.

Gitar Kursu İzmir : Kısa Sürede 10’larca Parça Çalmayı Öğrenin

gitar kursu İzmir Hatay

Hem kaliteli bir gitar kursu olsun ama aynı zamanda da en ucuz gitar kurslarından biri olsun diyorsan başka yazı okumana gerek yok ! Doğru adrestesin.

Çok kısa bir sürede akorlu parçaları çalmak ister misin ya da o dinlemeyi sevdiğin parçaların sololarını atmak ? Peki bunları gerçekten de çok az bir süre içerisinde yapabileceğini söylesek, kendini geliştirebileceğini.

Merak etme birazdan genel işleyiş ile detaylı bilgiler vereceğiz ancak o zamana kadar Söz Konusu Sanat İzmir Hatay gitar kursunda ders almanın sana katacaklarına değinelim.

Yazımıza geçmeden önce çeşitli gitar türleri hakkında bilgi almak istersen buraya bakabilirsin.


Hatay Gitar Kursu : Sanat Eğitimi ve Çok Daha Fazlası İçin

gitar dersi İzmir Hatay

Sadece gitar eğitimi almak değil de aynı zamanda sosyalleşmek, kendini geliştirmek, yeni arkadaşlıklar edinmek isteyenlerin buluşma noktası burası. Sadece sanat eğitimi değil aynı zamanda birçok etkinliğin, eğlencenin gerçekleştirildiği bir yer Söz Konusu Sanat.

Gelelim derslerin başlamasına ve işleniş sürecine ;

  • İstersen kişiye özel birebir dersler gitar öğren, istersen arkadaşınla birlikte gel ve sana özel bir gitar sınıfı açalım
  • Gitar öğrenilmesi gereken temel teknikler bulunmakta ve tabi dinlediğin müzik türüne göre değişiklik göstermektedir. Derslerin senin için daha eğlenceli ve çekici hale gelmesi dinlemeyi sevdiğin ve çalmayı istediğin parçalardan oluşan kişiye özel bir müfredat oluşturuyoruz. Amacımız derslerin her saniyesinden zevk alman ve kısa sürede parça çalmanı sağlamak.
  • Tabi ki de her zaman parça çalmıyoruz. Gitar çalmak için parmakların mekanik bir gelişim göstermesi gerekli. Bu noktada ise tamamen gitar çalmanı hızlandıracak, işini kolaylaştıracak 1000’lerce parmak egzersizi ile müzik hayatında daha rahat ilerlemeni sağlmaya çalışıyoruz. Merak etme bu kadar egzersizi bir anda görmeyeceksin kesinlikle çekinmene gerek yok, zaman içerisinde kendini geliştirdikçe karşılaşacağın egzersizler bunlar !

Tabi ki de alacağın İzmir gitar kursunun içeriği bunlarla sınırlı değil !

  • Derse çeşitli nedenlerden dolayı gelememe durumun varsa ve bunu önceden bildirmen durumunda yapılmayan dersine telafi işlemi uygulanıyor.
  • Derslerden önce veya sonra ya da ders günleri dışında önceden haber vermen koşulu ile istediğin kadar gelip etüt odalarımızda çalışma yapabilirsin.
  • Vardiyalı çalışanlara müjde ! Ben de gitar eğitimi almak istiyorum ancak iş saatim belli olmuyor diyorsan, uygun olduğun gün ve saatte bize mesaj at hemen sana uygun bir saate ders ayarlayalım. Böylelikle artık için sıkılmadan rahatça eğitimlere katılabilirsin.

⇒ ” Evde gitar çalışamıyorum çok ses çıkıyor, komşular rahatsız oluyor ” gibi düşüncelerden artık rahatlıkla uzaklaşabilirsin.


İzmir’in En Sosyal Gitar Kursu : Kafa Dağıtmak ve Sosyalleşmek İçin Birebir

Tüm zamanların en iyi gitarisleri ile tanış

gitar kursu İzmir

Amacın sadece ders almak olmamalı. İzmir’in en köklü ve sosyal sanat merkezinden ders almak demek aynı zamanda bol aktivite ve eğlenceye de katılmak demektir.

O kadar yoğun,bunaltıcı bir zaman içerisinde yaşıyoruz ki kaçmak, nefes almak ve yenilenmek bir sonraki güne daha güçlü, enerjik başlamamız için çok kuvvetli bir ihtiyaç haline geliyor.

Gitar kursu İzmir Hatay olarak bunun farkındayız ve sizlere bir kaçış kapısı, rahatlama noktası sunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Birçok eğitim kurumunda dersler sıkıcı, bunaltıcı işlenir hatta ve hatta derse zamanında gidilir ve ders bitiminden sonra gidilir. Biz de böyle bir durum söz konusu değil ! Biz aslında sizlerin burada daha fazla vakit geçirmenizi, hep birlikte sosyalleşerek eğlenceli anlarda buluşmak istiyoruz.

Burası öyle bir yer ki kafan attığında bir anda çat kapı gelip kahve içebileceğin , dertlerini paylaşabileceğin bir ortam. Aile sıcaklığı tadında ama bir o kadarda sanat dolu hali.

Gitar Öğrenmek İstiyorum Diyenlere En Hızlı Çözüm Burada

gitar dersi

Gitar öğrenmek aslında sanıldığı kadar zor bir enstrüman değildir. Hatta perdeli bir enstrüman oluşu yani bir keman gibi olmaması öğrenme sürecinde çalan kişiye büyük kolaylık sağlar. Gitar kursu genellikle kişinin istediği tarza yönelik işlenmekte olup yine de her tarzda kullanılan ortak tekniklerin öğrenilmesinden sonra az öncede bahsettiğimiz gibi kişiye özel müfredata uygulamasına geçilir.

Gitar çalarken daha çok zevk almak :  Gitar nasıl akort edilir ?

Hangi enstrüman olursa olsun çalındığı taktirde daha çok zevk alınması ya da beğendiğin bir parçayı çalışmak istiyorsan öncelikle gitarını doğru bir şekilde akort etmen gereklidir.

gitar kursu İzmir gitar nasıl akort edilir

Akort etmek , tanım olarak gitardan güzel ses elde edebilmek için o enstrüman üzerinde kurgulanan düzene göre ayarlamak demektir. Bir çok müzik türüne göre çeşitli akort sistemleri geliştirilmiş ve hala kullanılmaktadır ancak genel olarak en çok tercih edilen düzen standart tuning denilen standart akort düzenidir.

Bu düzende gitar tellerinin notaları en ince telden en kalın tele doğru sırası ile mi-si-sol-re-la-mi olmaktadır. Gitar nasıl akort edilir merak ediyorsan bağlantıya tıklayarak bu yazıya ulaşabilirsin.

Aynı şekilde gitarda entonasyon ayarı nasıl yapılır merak ediyorsan bu başlığı da inceleyebilirsin.


Gitar bakımı nasıl yapılır | Gitar teli nasıl değiştirilir

Yine gitar çalarken alınacak zevki arttıran bir başka konu ise gitar tellerinin durumu ve bakım süresine göre gitardan elde edebileceğin performanstır. Kondisyonlu bir gitar yani rutin bakımları aksatılmadan yapılan gitarda alınacak tonlar daha parlak ve daha canlı gelmektedir.

gitar kursu İzmir Hatay gitar temizliği nasıl yapılır

 

Gitar bakımı sadece gitarın mevcut tonunu koruması ya da daha güzel bir hale gelmesi için yapılmamaktadır. Bir diğer neden ise gitarın ömrünü uzatmaktır. Bilindiği üzere gitar yapımında ağaç,elektronik ve metal aksamlar kullanılan bir enstrüman. Ağaç ne kadar nemli tutulur, metal aksamlar ve elektronik düzenin temizliği ne kadar güzel yapılırsa o kadar uzun ömürlü bir enstrüman haline gelir.

Gitar teli nasıl değiştirilir konusunda bilgi almak için bu bağlantıya gitar bakımında yapılan hatalar‘ı okumak içinse bu bağlantıya tıklayarak ilgili yazıya gidebilirsin.


Gitarda Dersi İzmir : Mekanik parmak gelişimi ve hızlı gitar çalmanın püf noktası

Hızlı bir şekilde gitar çalmak çoğu kişinin en kısa sürede gerçekleşmesini istediği bir durum. Hızlı gitar çalmak için yapılması gereken çok basit çalışmalar vardır ancak çoğu kişi bu çalışmaların farkına varmaz ve hızlı çalmaya çalışırken birçok hata yapar böylelikle sesler kulağa güzel gelmez ve belki de en kötüsü gitar çalma isteğini o an düşürebilir.

gitar kursu İzmir gitarda parmak egzersizi

Gitarda hızlı bir şekilde ilerlemek isteniliyorsa öncelikle gitar temiz ses alma çalışması yapılmalıdır. Ne kadar yavaş çalınarak parmaklar geliştirilirse hızlı çalarken yapılan hatalar ve kötü ses gelme durumu o kadar aza indirilir.

Tabi ki de bu çalışmalar kesinlikle kafaya göre yapılmamalıdır. Müzikteki en yakın arkadaşın olacak metronom ile en kısa sürede tanışmalısın çünkü metronom ile çalışan biri çalışmayan birine göre en az 3 kat daha hızlı ilerlemektedir. Sağ ve sol el koordinasyonunu geliştiren bu mükemmel cihaz ile kısa sürede istediğini parçayı çalabileceğinin garantisini veriyoruz.

Parmaklarım zayıf nasıl parmaklarımı güçlendirebilirim diyorsan gitarda parmak geliştirme yazımıza kesinlikle göz gezdirmelisin.

En çok beklediğin yazının yani nasıl kısa sürede gitar çalabilirim ya da ne kadar sürede gitar öğrenilir yazılarına buradan ulaşabilirsin.

 

,