Gitar Kursu İzmir

İzmir’de Gitar Kursu Fiyatları

Gitar kursları, hobi kursları arasında günümüzde en çok ilgi görülen kurslardan bir tanesidir. Yetişkinlere ve çocuklara yönelik olmak üzere bir çok yaştan insanın fazlasıyla ilgi gösterdiği popüler bir kurstur. Gitar kursu fiyatları normalde gitarın türüne göre ( akustik gitar kursu, klasik gitar kursu, bas gitar kursu, flamenko gitar kursu, elektro gitar kursu ) olarak farklılık gösterebilmektedir. Gitar kursunun günleri haftasonu gitar kursları veya haftaiçi gitar kursları olarak değişiklik gösterebilmektedir. Gitar dersleri haftanın belli günlerinde özel gitar kursu programlarıyla sürdürülmektedir. Gitar kursu fiyatlarıyla ilgili ayrıntılı bilgi almak için sanat merkezimize mail atabilirsiniz.

Gitar çalması zor bir müzik aleti midir?

Gitar çalması kesinlikle zor bir müzik aleti değildir. Özellikle bir gitar kursundan destek alarak gitar çalma sürenizi daha da kısaltabilirsiniz. Temel gitar eğitimi bir gitar kursuyla ortalama olarak 3 ayda tamamlanmaktadır. Her müzik aletinin kendine göre bazı zorlukları vardır fakat düzenli çalışmayla gitar çalmak kolay bir hale gelmektedir. Önemli olan kişisel ilgi ve düzenli çalışmadır. Şarkı çalarken karşılacağınız zorlukları ortadan kaldırmak için yapmanız gereken düzenli egzersiz tekrarı yapmaktır.
Gitar kursu programı nasıldır?

Gitar kursu eğitimi, müzik aletinin tanıtılması, müzik teorisi ve kişinin yönelmek istediği tarzın belirlenmesiyle başlamaktadır, bu çalışmalarla paralel olarak temel egzersizler, parmak güçlendirme egzersizleri yapılmaktadır. Gitar üzerinde temel hakimiyet sağlandıktan sonra teknik çalışmalarına başlanmaktadır, teknik çalışmalar da armoni ve teori çalışmalarıyla desteklenerek profesyonel bir yol izlenmektedir.  Sağ el ve sol el e yönelik yapılan çalışmalar hem nota eğitimi hem de tab sistemiyle desteklenmekte ve iki sistem birden öğretilmektedir. Teknik çalışmalarda hakimiyet sağlandıkça tekniklerle ilgili repertuar çalışmaları yapılmaktadır.

Gitar çalmayı ne kadar zamanda öğrenebilirim?

Gitar konusunda uzman bir gitar öğretmeninden alacağınız gitar kursuyla 3-4 ay gibi bir sürede gitarda şarkı çalışmalarına başlayabilirsiniz.  Bu süre tamamen kişiden kişiye de değişiklik göstermektedir. Çalışmalarınızın sıklığını arttırarak daha çabuk, daha kısa sürede başarı elde edebilirsiniz. Gitara tam anlamıyla hakim olmak ise gerçekten uzun bir süreç işidir, bu konuda öncelikle yönelmek istediğiniz tarzı tam olarak seçmelisiniz ve o tarzın üzerine çalışmalarda yoğunlaşmalısınız, gitar kursunda bu süreç için size tam bir süre verilememektedir çünkü bu süre kişiden kişiye değişmektedir.

Gitar kursundaki imkanlar?

Gitar kursunda yanınızda kendi gitarınızı getirme zorunluluğu yoktur, gitar kursunda bulunan gitarlardan faydalanarak gitar çalışmalarınızı sürdürebilirsiniz.

Gitar Hakkında Bilgi ve Gitar Çeşitleri

Gitar telli bir müzik aletidir ve telli çalgılar arasında belki de en çok tercih edilen müzik aletidir. Gitar yapımında çok çeşitli ağaç türleri kullanılmaktadır, parmakla veya penayla çalınmaktadır. Klasik gitar, akustik gitar, bas gitar, elektro gitar, flamenko gitar çeşitleri bulunmaktadır. Klasik gitar, akustik gitar ve elektro gitar en az 6 telden, bas gitar ise en az 4 telden oluşmaktadır. Latin, Pop, Jazz, Rock, Flamenko, Blues ve daha bir müzik tarzı çalınmasına elverişli bir müzik aletidir.

Hangi gitarı satın almalıyım?

Gitar Kursuna gitmeden önce bir gitar satın almak istiyorsanız öncelikle gitarları iyice araştırmalısınız, gitarlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız fakat gitar satın almaya giderken yanınızda profesyonel bir müzisyenin bulunması çok daha sağlıklı olacaktır. Gitarın kalitesini belirleyen bir çok unsur vardır, ağacı, kullanılan malzeme, sap ayarı vs gibi konulara dikkat etmek gerekir, profesyonel bir kişi bu konulara daha çok hakim olacağı için bilen bir kişi ile gidip bir gitar satın almak daha mantıklı olacaktır.

Gitara kaç yaşında başlamak gerekli?

Gitara başlamak için bir üst sınır bulunmamaktadır, alt sınır olarak ise 5-6 yaş uygundur. Eğitimler hem yetişkinlere hem çocuklara özel olarak hazırlanan programlarla verilmektedir.  Çocuk yaşlarda en önemli unsur gitara olan hevestir.

, , ,