Gitar Çalmaya Yeni Başlayacaklara Püf Noktalar

Gitar Çalmaya Yeni Başlayacaklara Püf Noktalar

Klasik gitar, naylon alaşımlı telleri sayesinde gitar çalmaya yeni başlayanların ilk tercihi olmalı. Çünkü klasik gitardaki tellerin naylon alaşımlı olması akustik gitarlardaki çelik tellere nazaran parmaklarınızı daha az acıtacaktır. Bu teller parmaklarınızı ne kadar az acıtsada bütün gitaristler gibi sizinde parmaklarınız nasır tutacak ve bu çok normaldir. Ayrıca klasik gitar bir çok müzisyen tarafından tavsiye edilir. Bunun nedeni klasik gitarın ve de klasik müziğin, müzikte temel taşlarını oluşturmasıdır. Bu süreci geçirdikten sonra istediğiniz müzik türüne yönelebilirsiniz.

klasik gitarİlk gitarınızı alırken pahalı bir gitar almanıza gerek yok. Gitarınızı alırken, gitar

konusunda bilgi sahibi olan birine danışmalısınız. Gitarı alırken dikkat etmeniz gereken, gitarın sizin için çok büyük yada çok küçük olmamasıdır. Gitarın klavyesinin genişliği parmaklarınızın yapısına uygun olup olmadığına bakmalısınız. Gitarı satın almadan önce kucağınıza alıp denemelisiniz.

Gitarı çalmak istiyorsanız öncelikle çok çalışmalı ve sabırlı olmalısınız. Gitardan doğru ve temiz sesler çıkartmak ilk başta o kadar kolay bir iş olmayabilir. Doğru sesi çıkarabilmek için tellerin üzerine yeterli baskıyı uygulamanız gerekir. Bunun için de bol bol pratik yapmalısınız. Akorları basabilmek için parmak egzersizleri yapmalı, parmaklarınızı esnetmeli ve parmak aralarınızı açabilmelisiniz. Şunu unutmamalısınız ki hiç bir enstrümanı ilk elinize aldığınızda eğitiminiz olmadan ve çalışmadan çalamazsınız.

Gitar çalmak sizin için geçici bir heves olup satın aldığınız gitarın dekor olarak kalmasını istemiyorsanız müziği sıkı takip edin sizi disiplinli çalışmaya yöneltecek bir gitar kursuna yazılın. Orada sizin seviyenizde ve sizden daha iyi gitar çalan kişilerle bilgi paylaşımında bulunun ve eksiklerinizi görüp onların üzerinde çalışın. İnternetten videolar izleyin. Ve en önemlisi bol bol çalışın ve egzersizler yapın.
Eğer İzmir’deyseniz gitar çalmaya ve de gitar almaya istekliyseniz;

Yelken klübü ve Yunuslar arasında kalan Yalı Caddesi No:426 Daire:1 Bayerler Apartmanındaki Erturgut Sanat Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz.