Evinizi Satsanız Alamayacağınız Gitarlar

Dünyanın en pahalı gitarları, hatta öyle ki evimizi arabamızı satsak bi çoğumuzun alamayacağı gitarlar! Gitarları pahalı yapan malzemeleri değil, taşıdıkları değer. Bakalım hangi gitarlarmış bunlar, listedeki 4 gitardan önce en ucuzuyla başlayalım.

images1-  Blackie – Stratocaster Hybrid
Fiyatı: 959.500 Dolar

Eric Clapton’ın ünlü gitarlarından bir tanesi, gerçekten hibrit bir gitar, Eric Clapton’ın 6 tane fender stratocaster gitardan topladığı parçalarla ürettiği ve Blackie ismini verdiği gitar. Jimi Hendrix’ten sonra dünyanın en iyi gitaristi olarak gösterilen gitarist Eric Clapton’ın Wonderful Tonight ve Kokain şarkılarını yaptığı ve çaldığı değerli gitar “Blackie” . Eric Clapton tarafından 1986 yılına kadar kullanılan stratocaster hybrid 2004 yılında 959.500 dolardan satışa çıkarıldı. Düşünsenize sahibinden’de bir ilan, “artık kullanmadığım için göz bebeği gitarım blackie’yi satıyorum!”

images2- Bob Marley’in Washburn Gitarı
Fiyatı: 1,2 Milyon Dolar

Washburn kaç gitar satsa bu parayı kazanır, kaç yılda kazanır muamma ama Bob Marley’in kullandığı Washburn gitarın değeri tam 1,2 Milyon Dolar. Jamaika tarafından da çok değer verilen bir gitar, Bob Marley’in 7 gitarından bir tanesi olan bu gitar, Jamaika’da ulusal değer sayılıyor, adamlar haksız da sayılmazlar dünyaya mal olmuş bir Reggie’ci bir reggie ikonu, bu gitarı satsanız bi daha çalışmanıza gerek yok!

jimi hendrix gitar3- Jimi Hendrix 1968 Stratocaster
Fiyat:  2 Milyon Dolar

Adam bi kere Jimi Hendrix, onun gitarı değerli olmayacak da kimin gitarı değerli olacak, dünyaca bilinen tarzıyla 1968 Stratocaster Gitar! 1969 senesinde Jimi Hendrix tarafından Woodstock’ta çalınan Strat’ın şuan ki sahibi ise Paul Allen, kendisi bu gitara 2 milyon dolar karşılığında sahip oldu. Bu gitarı alacak paranız varsa düşünün kenarda daha nelere alacak paranız da vardır, ama dediğimiz gibi önemli olan sahip olduğunuz değer ” Jimi Hendrix’in Gitarı”

en pahalı gitar4- Fender Stratocaster
Fiyat:  2.7 Milyon Dolar

İşte dünyanın en pahalı gitarı,  bir düşünün 2.7 milyon dolara bu gitarı almak yerine neler alabilirsiniz, hangi lüx hobinizi gerçekleştirirsiniz. ” gitarın o tellerinin sesi, anlayamazsınız!”

Fender Strat, Katar Kraliyet ailesi tarafından tsunami mağdurlarına yardım amacıyla 1 milyon dolara satın alınıyor ve bir hayır kurumuna bağışlanıyor ve daha sonra tekrar tamı tamına 2.7 milyon dolara satılıyor! Gitarın bu kadar değerli olmasının sebebi üzerinde taşığıdı imzalar. Üzerinde çok değerli çok sağlam müzisyenlerin imzalarını taşıyor, bunlardan bazıları; Mick Jagger, Keith Richards, Eric Clapton, Brian May, Jimmy Page, David Gilmour, Jeff Beck, Pete Townsend, Mark Knopfler, Ray Davis, Liam Gallagher, Ronnie Wood, Tony Iommi, Angus and Malcolm Young, Paul McCartney, Sting, Ritchie Blackmore, Def Leppard, Bryan Adams

,