Elektro Gitar Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk Kez Elektro Gitar Satın Alacaklara Önemli Tavsiyeler

Elektro gitar, rock müzikte önemli bir yere sahip olan oldukça popüler bir enstrümandır. Tarih boyunca, toplumu etkileyen büyük gitaristler sayesinde dünyanın dört bir yanındaki insanlar tarafından öğrenilmek istenen bir müzik aleti olmuştur.

Gitar

Gitar

Müziğin güzel olması için gitar seçimi çok önemlidir. Bu yüzden hem yeni başlamak isteyen başlangıç seviyesindeki öğrenciler ve gitarını yenilemek isteyen öğrenciler yeni bir elektro gitar alırken bazı önemli noktalara dikkat etmelidir, gitar kursu eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan yazımızda aklınıza takılan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

Hangi Elektro Gitarı Satın Almalıyım?

Elektro gitar alınmadan önce araştırma yapılmalı, tecrübeli eğitmenlerden tavsiye alınmalıdır. Farklı markalardan çeşitli fiyatlarla gitar almak mümkündür. İlk kez elektro gitara elektro-gitar-satın-almakbaşlayacaklar için pahalı olmayan ama kaliteli bir gitar bulmak güzel olacaktır. Ancak günümüzde kalite ile gitar fiyatı doğru orantılıdır. Kalite arttıkça gitar fiyatı da artmaktadır. Başlangıç seviyesinde standart fabrikasyon bir gitar oldukça işinizi görecektir. İstek ve azim devam ettiği halde daha üst seviye bir gitar alınabilir. Altyapı kaliteli bir gitarla atılmalı, sonrasında seçilecek alt dala göre bir gitar seçilmelidir.

Gitar alınır iken, klavye ve teller arasındaki uzaklığın fazla olmamasına, perdelere ve tellere zorlanmadan basılabilmesine çok dikkat edilmelidir. En kalınından en tizine kadar perdelerden temiz ses çıkmalı, akordunda bir problem olmamalıdır. Gitar kullanacak kişinin eline oturmalıdır.

Eğer ikinci el gitar alınmak isteniyor ise perdelerdeki aşınmanın az olması önemlidir. Amfiye takıldığında bir ses problemi yaşamaması, gitarın gövdesi ve arkasında çatlaklar olup olmaması ve gitar sapının yamuk olup olmadığı dikkat edilmesi gerekilen diğer durumlardır.

Kişi ile gitar arasında bir bağ olacağı göz önünde tutulursa, gitarın görüntüsüne de dikkat edilmeli, hayal edilen gitara en çok benzeyen gitar seçilmelidir. Bu gitar çalmayı motive eden bir durumdur. Fakat gitar almaya tecrübeli biriyle gitmek her zaman için daha yararlı olacaktır.

Elektro Gitarla İlgili Faydalı Yazılar

Gitar kursu izmir sitemizde gitar dersi ve gitar ekipmanları ve gitara dair bir çok faydalı içerik bulunmaktadır. Gitar kursu eğitmenlerimizin özenle hazırladıkarı içeriklere gitar kursu sitemiz üzerinden okuduktan sonra siz de paylaşım yapıp bize destek olabilirsiniz. Gitar kursu İzmir içeriklerine ulaşmak ve kendinizi geliştirebileceğiniz gitar eğitimini incelemek için linklere tıklamanız yeterli olacaktır.

Elektro gitar satın alma rehberi yazımızda bulamadığınız aklınıza takılan diğer soruları da bize mail yoluyla sorabilirsiniz. Eğer satın almaya karar verdiğiniz bir gitar varsa ve o gitar hakkında bir inceleme istiyorsanız onunla ilgili de bize başvurabilirsiniz.

, ,