Elektro Gitar Çalmak İçin Bir Yaş Sınırı Bulunur Mu?

Elektro Gitar Çalmak İçin Bir Yaş Sınırı Bulunur Mu?

Aklınızda şu sorular mı var;

♦ Elektro gitar öğrenmeye başlamak için en uygun yaş kaçtır?

♦ 30 yaşından sonra elektro gitar öğrenilebilir mi?

♦ Yaşın ilerlemesi, elektro gitar öğrenmeyi nasıl etkiler?

Elektro Gitar Çalmak İçin Bir Yaş Sınırı Bulunur Mu

Herkesin aklında dönen bu yaş ile alakalı sorunun cevabını artık bulacaksınız. Bugün sizler için hazırladığımız yazımızda elektro gitar ve yaş arasındaki bütün bağlantı ve etkileri açıklayacağız. Dilerseniz yazımıza geçelim.


Yaş ve Elektro Gitar Öğrenimi

Öğrenmenin bir yaşı yoktur fakat hızlı ve kolay öğrenmenin bir yaşı vardır. Bir enstrüman öğrenmenin yaş ile olan tek bağlantısı; yaş ne kadar küçük olursa eğitim o kadar hızlı ve kolay olur. 20 yaşında birisi ile 7 yaşındaki birisine aynı anda elektro gitar eğitimi verilirse, 7 yaşındaki kişi muhtemelen daha hızlı ilerleyecektir. 1 ayın sonunda 7 yaşındaki çocuk daha çok şey öğrenmiş olacaktır. Bunun sebepleri ise şunlar;

♦ 7 yaşındaki bir çocuk gitara daha fazla zaman ayırabilirken, 20 yaşındaki birinin yapması gereken işler yüzünden 7 yaşındaki çocuk kadar gitar çalışamayacaktır.

♦ 7 yaşındaki çocuğun elleri gitara hemen alışırken, 20 yaşındaki birisinin ellerinin alışma süreci birazcık daha uzun olacaktır.

♦ 7 yaşındaki bir çocuğun zihnini kurcalayan şeyler olmadığı için, 20 yaşındaki bir insandan daha iyi odaklanarak daha rahat öğrenecektir.

Aslına baktığımız zaman bu etkenler tamamen kişinin kendisiyle alakalı. Elektro gitar kursuna gitmek için ya da elektro gitar çalmayı öğrenmek için yeterli zamanı ayırıp gereken isteği ve hevesi gösterirse bu etkenlerin çok da bir önemi kalmaz. Kısacası yaş bir bahane değildir, her yaştan her insan elektro gitar kursuna gidip, elektro gitar çalmayı öğrenebilir. Tek ihtiyacı olacağı şey elektro gitar çalma/öğrenme isteği, tutku ve çalışmak için yeterli zaman.


Eğer bir elektro gitar satın almak istiyor fakat hangi elektro gitar marka/modelini seçmeniz gerektiğini bilmiyor musunuz? O zaman “En Uygun Fiyata Elektro Gitar Satın Alma Rehberi” isimli yazıyı okuyup hemen hangi elektro gitarı satın alacağınıza karar verebilirsiniz.

, ,