Akustik Gitar Kursu

Akustik Gitar Kursu İzmir

Akustik Gitar Kursu İzmir

Akustik Gitar Dersleriyle ilgili


Akustik Gitar Derslerimiz birebir olarak, özel ders şeklinde, size özel bir program hazırlanarak beklentilerinizin tam karşılığını verecek şekilde yapılmaktadır.
– Bilgisayarlı sınıflarda yapılan gitar derslerimiz, alt yapı üzerine çalışmalarla sürdürülmektedir.
– Akustik Gitar Dersi Haftada 1 saat, ayda 4 saattir fakat öğrencinin isteği doğrultusunda ders saati arttırılabilir.
Gitar Derslerimize gelirken yanınızda akustik gitar getirmeniz gerekmemektedir, dersliğimizde bulunan ekipmanları kullanabilirsiniz.


Akustik Gitar Dersi İçeriği

 

Akustik gitar derslerimiz sırasında öncelikli olarak gitar hakimiyetini sağlamaya yönelik temel parmak egzersizleri ve alıştırmalarla gitar öğrencilerinin parmaklarının ısınması sağlanır ve daha sonra bazı temel alıştırmalar ve yürüyüşlerle öğrencinin sol elinin akor basacak esnekliğe ulaşması sağlamaya çalışılır. Öğrencinin sol elinin yeteri esnekliğe ulaşmasıyla akor bilgisi öncelikle teori olarak verilerek bir akor oluşumunun ne anlama geldiği ve nasıl olduğu anlatılır.

Bu açıklamardan sonra gitar dersi temel akorların çalışılmasıyla devam eder ve özellikle birinci pozisyondan akolar öğretilir, daha sonra ritm bilgisi teorik olarak öğretildikten sonra uygulamalı olarak öğretilen temel gitar akorlarının da kullanılmasıyla çeşitli ritm çalışmaları yapılır. Gitar öğrencisinin yoğun egzersiz ve teori çalışmalarından sıkılmasını önlemek amacıyla öğrenilen akorları kapsayan öğrencinin çalmak istediği tarz doğrultusunda bir program çıkarılarak parça çalışması yapılır. Parça çalışmaları sırasında tekniklerin uygulamalarıda pekiştirilmiş olur. Gitar Derslerimizde gerekli tüm teknik, teorik ve armonik bilgiler verilmektedir.

 

Akustik Gitar Kursu İzmir / Akustik Gitar Dersi İzmir / İzmir Akustik Gitar Eğitimi /

 Akustik Gitar Dersi İzmir Karşıyaka – Akustik Gitar Kursu İzmir