Akustik Gitar Seçimi

Akustik Gitar

Akustik Gİtar Seçimi

Akustik GitarSatın almak istediğiniz akustik gitar türünü aşağıdaki kriterlere göre seçiniz:

Müzik stiline göre: Hangi tür müzikten hoşlandığınız alacağınız akustik gitarın türünü de etkiler. Klasik gitarlar naylon tellere sahiptir. Blues, rock ve caz müzik genellikle bakır/demir gitar teli ile çalınır. Eğer ritim duygunuz iyiyse ve bas sesleri seviyorsanız bir bas gitar da alabilirsiniz.

Mekana göre: Akustik gitar küçük mekanlarda çalmak için ideal enstrümanlardır. Ama bu büyük ve geniş bir mekanda da çalamayacağınız anlamına gelmez. Sadece bir amfi ile mikrofona ihtiyacınız olacak; ya da elektro akustik bir gitar da satın alabilirsiniz. Elektro akustik gitarların amfilere bağlanan girişleri vardır.

Boyutuna göre: Minyon kişiler için ¾ boyutunda akustik gitarlar olduğu gibi bunun yarısı boyutunda çocuklar için üretilen çocuk gitarları da mevcuttur.

Kalitesine göre: Akustik gitar çalmaya yeni başlayacak olanlar genellikle en ucuzunu ve başlangıç modellerini tercih ederler. Ancak çalmayı öğrendikten sonra daha kaliteli bir akustik gitar almaları kaçınılmazdır. Akustik gitarların tonu zamanla toklaşır ve daha iyi ve zengin bir ton verir hale gelir. Kaliteli ve iyi ustaların elinden çıkmış gitarlar her zaman değerini korumuştur.

Markasına göre: Akustik gitar üreten pek çok kaliteli marka vardır. Her markanın ayrı bir tonu olduğu gibi, tercih de size kalıyor. Akustik gitar konusunda ünlü markalara örnek verecek olursak; Fender, Gibson, Martin ve Taylor.

Eğer el yapımı gitarlar satan bir dükkandan akustik gitar satın alacaksanız gitarın yapısıyla ilgili satıcıdan ayrıntılı bilgi edinin. Bazı yerel üreticiler gerçek ustalar olduğu gibi diğerleri kar amacı güden büyük markalar olabilir.

Gitar Kursu izmir 

, ,