Akustik Gitar Çalmak İçin Bir Yaş Sınırı Var Mı?

Akustik Gitar Çalabilmek İçin Bir Yaş Sınırı Var Mı?

Öğrenmenin bir yaşı yoktur, yaşa göre öğrenme süreleri vardır. Bu yazımızda bunu işleyeceğiz. Aklınızda şu sorular mı var;

♦ Gitar öğrenmek için belli bir yaşa gelmek mi gerekir?

♦ 30 Yaşından büyüğüm, gitar öğrenebilir miyim?

♦ Herkes gitar çalmayı öğrenebilir mi?

♦Akustik gitar kursuna gitmek için bir yaş sınırı var mı?

Akustik Gitar Çalmayı Öğrenmek İçin Bir Yaş Sınırı Var Mı

Merak etmeyin, yukarıda yazmış olduğum ve aklınızda oluşabilecek diğer tüm potansiyel soruların cevaplarını bu yazıda bulacaksınız. Dilerseniz yazımıza geçelim.


Akustik Gitar Çalmak İle Bulunan Yaşın Bağlantısı

Akustik gitar kursuna gitmek, akustik gitar çalmaya başlamak için en uygun yaş 6-7’dir fakat fiziksel yeterlilik (kol uzunluğu, parmağın güçlü olması vs.)  konusu kişiden kişiye değişkenlik gösterdiği için, bu yaş değişime uğrayabilir. Yetişkinler ile küçük yaşta akustik gitar çalmaya başlayacak bir çocuğun arasındaki tek fark ise şudur; küçük yaşta akustik gitar öğrenmeye başlayan bir çocuğun parmakları direk akustik gitara göre şekillenmiş olacağı için daha hızlı öğrenir, 25 yaşında başlayan birisine göre 1 ay gibi bir önden gelme mevzusu ortaya çıkar. Aslında her yaşta insanlar akustik gitar öğrenebilir sadece erken yaşta başlayanlar daha hızlı öğrenir ama o aradaki fark o kadar büyük değil. Lafın özü, ihtiyacınız olan tek şey akustik gitar çalma isteği, yaşınızın hiç bir önemi yok. Gerçekten istedikten sonra 70 yaşında birisi de akustik gitar çalmayı öğrenebilir.


Ayrıca; akustik gitar satın almak isteyip, hangi marka/modeli satın alacağına bir türlü karar veremeyenlerden iseniz “En Uygun Fiyata Akustik Gitar Satın Alma Rehberi” isimli yazıyı okuyup hemen karar verebilirsiniz!

, ,